Ukrył w mieszkaniu ponad kilogram narkotyków i środki psychotropowe

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i środków psychotropowych. W mieszkaniu 37-latka policjanci znaleźli kokainę, marihuanę, tabletki psychotropowe, wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków oraz blisko 200 000 tysięcy złotych mogące pochodzić z przestępstwa. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego „namierzyli” mężczyznę podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i środków psychotropowych. Z ustaleń policjantów wynikało, że 37-latek handluje nimi za pośrednictwem jednego z internetowych komunikatorów.

Żmudna praca kryminalnych bardzo szybko przyniosła oczekiwane rezultaty. Policjanci zatrzymali mężczyznę w centrum Warszawy. 37-latek na żądanie kryminalnych wydał dobrowolnie 4 opakowania środków psychotropowych myśląc, że w ten sposób uśpi czujność policjantów i ograniczy skalę swojej odpowiedzialności karnej.

Policjanci doskonale wiedzieli, że mężczyzna kłamie i, że to co miał przy sobie, to tylko namiastka tego, co tak naprawdę ukrywa. W kieszeni płaszcza 37-latka kryminalni znaleźli komplet kluczy z chipem od elektronicznego zamka. Mężczyzna z oczywistych względów nie chciał jednak powiedzieć, gdzie mieszka. Nie miał także przy sobie żadnych dokumentów, które mogłyby pomóc policjantom w ustaleniu jego adresu.

Pomimo braku współpracy ze strony zatrzymanego, kryminalni bardzo szybko ustalili, gdzie mieszka 37-latek. Po wkroczeniu do lokalu policjanci znaleźli w nim dokumenty zatrzymanego mężczyzny oraz kilka toreb z marihuaną i kokainą o łącznej wadze blisko półtora kilograma. Ponadto kryminalni ujawnili 1440 tabletek psychotropowych, dwie wagi elektroniczne służące do porcjowania narkotyków oraz 197000 złotych mogące pochodzić z przestępstwa.

37-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i środków psychotropowych za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Robert Szumiata

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.