W szufladzie kuchennej posiadał znaczną ilość narkotyków

Za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej odpowie 24-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli. Mężczyzna chciał uniknąć odpowiedzialności i tłumaczył policjantom, że klucze, które posiada należą do innego lokalu, niż ten wytypowany przez nich. Doskonale wiedział, że w mieszkaniu znajduje się ponad 420 gramów narkotyków. Operacyjni wiedzieli, że 24-latek nie jest z nimi szczery. Podejrzany usłyszał zarzut. Za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli zrealizowali swoje ustalenia operacyjne, z których wynikało, że w lokalu w dzielnicy mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków. Wiedzieli również, że lokal zajmuje 24-letni mężczyzna.

Kiedy spostrzegli, że mężczyzna przyjechał autem pod budynek podjęli interwencję. Policjanci wyjaśnili cel swojej wizyty. Początkowo mężczyzna tłumaczył, że nie mieszka tutaj lecz zupełnie w innym miejscu, a klucze, które posiada są do innego lokalu. Operacyjni nie dali mu wiary. Klucze doskonale pasowały do wytypowanego mieszkania. W końcu 24-latek przyznał, że mieszka w tym lokalu. Podczas przeszukania policjanci ujawnili znaczne ilości substancji psychotropowej.

Zabezpieczone substancje zostały przekazane do laboratorium kryminalistycznego, mężczyzna został zatrzymany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych w ilości ponad 420 gramów, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.