Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Wpadka narkotykowych dilerów

Policjanci z Płońska i Raciąża zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości marihuany, klefedronu (4-CMC) i amfetaminy. 35-latkowi za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia. O wymiarze kary dla 22- i 28-latka zadecyduje sąd.

Kilka dni temu płońscy kryminalni zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że jeden z mieszkańców gm. Załuski może posiadać duże ilości środków odurzających i nimi handlować. W trakcie przeszukania domu należącego do 35-latka, w szafce znajdującej się tuż przy wejściu, policjanci znaleźli plastikowy kubek na kawę, w którym schowane było 6 „strunówek” z suszem roślinnym. Kolejne narkotyki ukryte były w szafkach regału w pomieszczeniu gospodarczym. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka plastikowych i metalowych pudełek z podzielonym w foliowe torebki (na porcje) suszem roślinnym, białym proszkiem oraz zbryloną, krystaliczną substancją, a także dwie wagi elektroniczne. Badania laboratoryjne wykazały, że znalezione narkotyki to marihuana o wadze ponad 165 gramów, 21 gramów amfetaminy i 28 gramów substancji psychotropowej – klefedronu (4-CMC).

35-latek został zatrzymany. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Zastosowany został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Kolejna osoba posiadająca narkotyki została zatrzymana w m. Łempino gm. Raciąż przez policjantów z raciąskiego komisariatu. 22-letni mieszkaniec tej gminy „wpadł” w czasie kontroli drogowej. Młody mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo i nagle pod nogi pasażera odrzucił plecak, w którym wcześniej szukał dokumentów. W czasie sprawdzenia zawartości plecaka funkcjonariusze znaleźli wagę elektroniczną, pakiet pustych torebek z zapięciem strunowym oraz paczkę po papierosach, w której znajdowała się szklana fifka i dwie torebki z suszem roślinnym. Dodatkowo za siedzeniem pasażera policjanci ujawnili przykryte tkaniną dwa słoiki. W jednym była krystaliczna substancja, a w drugim 17 torebek z suszem roślinnym. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone przy nim substancje to prawdopodobnie marihuana i klefedron. 22-latek został zatrzymany. Pobrana została od niego krew do badań celem sprawdzenia czy w trakcie kierowania pojazdem nie znajdował się pod działaniem środków odurzających.

Trzeciego mężczyznę posiadającego przy sobie narkotyki w Płońsku na ul. Młodzieżowej zatrzymali policjanci z płońskiej patrolówki. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił mercedes, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i włączał kierunkowskazy bez wyraźnej przyczyny. Chwilę później ten samochód policjanci znaleźli zaparkowany na środku ulicy pomiędzy blokami. Na miejscu pasażera siedział 28-latek z pow. nowodworskiego. Mężczyzna twierdził, że nie kierował mercedesem, a pojazd aktualnie jego domem. W czasie interwencji dobrowolnie oddał policjantom foliowe zawiniątko z białym proszkiem, które chował w kieszeni spodni oraz drugie z kieszeni w bluzie, z krystaliczną substancją. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. O dalszym losie i wymiarze kary dla 22- i 28-latka zadecyduje sąd.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.