piątek, 14 maja 2021

Zaatakował nożem gdy zwrócono mu uwagę

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o groźby karalne i uszkodzenia ciała. 29-latek z nożem w ręku rzucił się na właściciela

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o groźby karalne i uszkodzenia ciała. 29-latek z nożem w ręku rzucił się na właściciela auta, kiedy ten zwrócił mu uwagę, że niszczy mu samochód. Mężczyzna groził także pozbawieniem życia innym osobom. Pokrzywdzony z raną kłutą klatki piersiowej i obrażeniami ręki trafił do szpitala. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Do tej groźnej sytuacji doszło w nocy, około 2.00 przy Alejach Jerozolimskich. Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zostali poinformowani o mężczyźnie, który kopiąc w karoserię próbował zniszczyć samochód, po czym zaatakował nożem jego właściciela, raniąc go w ramię i klatkę piersiową w okolicy serca.

29-latek groził także pokrzywdzonemu i innym osobom pozbawieniem życia. Właściciel pojazdu wraz z przechodniami obezwładnili napastnika i poprosili o interwencję policjantów ze Śródmieścia. Wywiadowcy przybyli natychmiast we wskazane miejsce, zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko dwa promile alkoholu.

Napastnik usłyszał już zarzuty, za które kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Robert Szumiata


Nasi partnerzy