Zamiast niedzielnej zupy, dostał zarzuty

73-latek został zatrzymany przez policjantów, tuż po tym, jak ukradł kury z jednego z gospodarstw i użył gazu wobec właściciela kur. Musi się teraz „meldować” na Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach i nie może się zbliżać do pokrzywdzonego.

W czwartek (13.07) kilka minut po godzinie 1 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach został powiadomiony, iż właściciel posesji złapał złodzieja kur i zamknął go w kurniku. 73-letni mieszkaniec Kozienic pojechał rowerem na pobliską wieś, gdzie wszedł do kurnika na jednej z posesji. Mężczyzna miał ze sobą jutowy worek, latarkę i gaz obezwładniający. Gdy kury zaczęły głośno gdakać, będący na posesji właściciel zauważył złodzieja i zamknął go w kurniku, a o wszystkim powiadomił Policję. Zamknięty mężczyzna zaczął kopać w drzwi, a po chwili wybił małe okienko, przez które zaczął atakować gazem właściciela. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali 73-latka. Jak tłumaczył się mężczyzna, kury miał przeznaczyć na niedzielny rosół.

73-latek trafił do policyjnej celi i już tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Teraz mężczyzna musi stawiać się do Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, ponieważ prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Dodatkowo 73-latek nie może zbliżać się do właściciela kurnika oraz jego posesji. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor. podkom. Ilona Tarczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.