Zamiast sprzedać telefon, okradli klienta

Kryminalni wytypowali, a następnie zatrzymali dwóch podejrzanych o dokonanie rozboju. Obywatele Ukrainy za pośrednictwem internetu oferowali na sprzedaż telefon. Na spotkaniu z klientem mieli grozić mu nożem, ukradli jego telefon oraz pieniądze, które miał przygotowane na zakup nowego. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Miesiąc temu policjanci zostali zaalarmowani przez pokrzywdzonego w wyniku rozboju. Okazało się, że mężczyzna chciał kupić telefon. Ogłoszenie odnalazł w internecie. Umówił się na spotkanie. Transakcja miała być sfinalizowana w samochodzie sprzedających. Kiedy zawiadamiający wsiadł do auta dwaj mężczyźni zamiast dać telefon zaczęli grozić mu nożem, po czym ukradli pieniądze, a także jego stary telefon i portfel.

Sprawą zajęli się kryminalni. Wykonali szereg ustaleń i sprawdzeń, pozyskali informacje operacyjne i na tej podstawie wytypowali sprawców. Dwaj obywatele Ukrainy wpadli w ręce policjantów kilka dni temu

Na podstawie zgromadzonego obszernego materiału dowodowego mężczyznom zostały przedstawione zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Obaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.