Zatrzymany za kradzież 6 rowerów

Operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu szybko i skutecznie wykorzystali posiadane informacje i ustalili kto dokonał kilku kradzieży rowerów, do których doszło na przestrzeni kilku dni. 30-letni Białorusin został zatrzymany. Przyznał się do kradzieży 6 jednośladów, których łączna wartość wyniosła prawie 18 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszał zarzuty, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci operacyjni Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu dzięki bieżącej analizie wpływających spraw, szerokiej wiedzy na temat środowiska przestępczego i pozyskiwaniu oraz weryfikowaniu kolejnych informacji, bardzo szybko ustalili podejrzanego o kradzieże rowerów. Mężczyzna na przestrzeni kilku dni w jednej okolicy ukradł 6 jednośladów. Odjeżdżał rowerami zarówno spod sklepów, szkoł, czy z garaży podziemnych.

Policjanci po kilku sprawdzeniach i krótkiej obserwacji zatrzymali go na chodniku. Nie próbował nawet zaprzeczać. Przyznał, że kradł jednoślady i sprzedawał natychmiast komukolwiek, by jak najszybciej spieniężyć swoje łupy.

30-letni obywatel Białorusi najpierw trafił do policyjnej celi, a następnie po przeprowadzeniu eksperymentu procesowego i skompletowaniu materiału dowodowego śledczy przedstawili mu 6 zarzutów kradzieży. Najdroższy z jednośladów warty był 10 tysięcy, najtańszy 1000, łączna wartość start wyniosła prawie 18 tysięcy złotych.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe w Warszawie.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.