Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Złodziej roweru zatrzymany krótko po zgłoszeniu, a jednoślad odzyskany

Kradł rowery, bo jak stwierdził, potrzebował pieniędzy na bieżące wydatki. 38-letni mężczyzna został zatrzymany przez mokotowskich funkcjonariuszy. Policjanci udowodnili podejrzanemu kradzież trzech rowerów, z których jeden już wrócił do właściciela, a amator cudzego mienia, odpowie za zabór w celu przywłaszczenia, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Z relacji jednego z pokrzywdzonych, który złożył zawiadomienie na mokotowskiej komendzie wynikało, że pozostawił swój rower przypięty do ogrodzenia przed blokiem mieszkalnym w rejonie ul. Puławskiej. Niestety po jego powrocie po rowerze nie było ani śladu. Zawiadomienia o podobnym modus operandii zgłosiło jeszcze dwóch innych pokrzywdzonych z al. Sikorskiego oraz ul. Zapachu Bzu.

Po wnikliwej analizie zapisu monitoringu, w oparciu o znajomość środowiska przestępczego policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego wytypowali sprawcę. Podjęty trop okazał się słuszny, gdyż w miejscu zamieszkania domniemanego złodzieja, policjanci przy bloku naprzeciwko wejścia do budynku zauważyli rower, który został opisany przez jednego ze zgłaszających. Jakież było zdziwienie lokatora jednego z mieszkań przy ul. Dąbrowskiego, kiedy mundurowi zapukali do jego drzwi. Zatrzymany 38-latek nie potrafił określić pochodzenia roweru.

„Amator” jednośladów został zatrzymany i przewieziony do mokotowskiej komendy. Tam wyjaśnił, że zabierał jednoślady pozostawione przy ogrodzeniach lub w stojakach. Jeśli rower był przypięty linką, przecinał ją i odjeżdżał. Zabrane rowery sprzedawał za symboliczne kwoty, które przeznaczał na bieżące wydatki.

Policjanci dotarli do właściciela odzyskanego roweru, któremu przekazali jednoślad. Jego wartość oszacowana została na kwotę 2.200 złotych, a zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie 38-latkowi zarzutów kradzieży trzech rowerów o łącznej wartości ponad 6.000 zł. Niebawem sprawa trafi do oceny sądu, a zgodnie z kodeksem karnym podejrzanemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie objęte nadzorem mokotowskiej prokuratury.

asp. Iwona Kijowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.