piątek, 09 grudnia 2022

Zrobili zakupy używając 16 razy cudzej karty bankomatowej

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego ursynowskiego komisariatu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy używając cudzej karty płatniczej, dokonali 16 nieautoryzowanych transakcji płatniczych w różnych sklepach i lokalach na terenie Ursynowa. Następnie plastik wyrzucili myśląc, iż sprawa będzie zakończona i nikt nie dowie się o ich działaniu. 26 i 45-latek już usłyszeli zarzuty, po czym przyznali się do popełnionych czynów. Za przywłaszczenie i posługiwanie się skradzioną kartą grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed kilkoma dniami do komisariatu Policji na Ursynowie wpłynęła informacja o utracie karty płatniczej. Pokrzywdzony logując się na swoje konto bankowe, zobaczył jednak, że ktoś wielokrotnie używał jego karty, dokonując płatności w różnych sklepach i lokalach gastronomicznych. Pokrzywdzona osoba nie potrafiła powiedzieć, w jakich okolicznościach została jej karta skradziona. Jednak funkcjonariusze z wydziału kryminalnego podjęli skuteczne działania operacyjne, które doprowadziły ich do 26- letniego mieszkańca stolicy oraz jego 45-letniego kolegi prowadzącego bezdomny tryb życia. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnych celach.

W toku dalszej pracy ursynowskich śledczych, zatrzymanym mężczyznom udowodniono przywłaszczenie i wykonanie szesnastu zbliżeniowych transakcji płatniczych na kwotę bliską 640 złotych, przy użyciu znalezionej karty bankomatowej. Spacerując ulicami Szolc-Rogozińskiego, Braci Wagów, Meander, Belgradzka dokonywali zakupów w postaci alkoholu, papierosów, jedzenia oraz kilkukrotnego telefonicznego doładowania karty pamięci, płacąc skradzioną kartą płatniczą. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Następnego dnia usłyszeli zarzuty, za które grozi im taka sama kara, pozbawienia wolności do lat 5.

mł.asp. Iwona Kijowska


Zobacz również