Nie chciała pogodzić się z zatrzymaniem jej partnera – razem z nim w kajdankach opuściła lokal

Interwencja, którą przeprowadzili policjanci z Komisariatu na Targówku w jednym z mieszkań, miała inny, niż wstępnie zakładano scenariusz. Mundurowi mieli za zadanie zatrzymać 34-latka i przymusowo doprowadzić go na przesłuchanie. Jednak lokal, w kajdankach opuściła też 24-letnia partnerka mężczyzny. Agresywna kobieta nie chciała, by jej partner został zatrzymany. W trakcie interwencji wyzywała policjantów, opluła ich i zamknęła drzwi na klucz, by nie mogli opuścić mieszkania. Za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów i znieważenie ich może jej grozić kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego Komisariatu na warszawskim Targówku, tuż przed 21.00 udali się na ulicę Wacława Tokarza, by skontrolować adres, pod którym miał przebywać mężczyzna poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Garwolinie. Mundurowi mieli zatrzymać 34-latka i doprowadzić go na przesłuchanie do komisariatu, by wykonać z nim zlecone czynności procesowe, w sprawie dotyczącej uchylania się przez niego od obowiązku alimentacyjnego.

Mężczyzna był w mieszkaniu, razem ze swoją 24-letnią partnerką. Gdy policjanci założyli mu kajdanki, kobieta stała się bardzo agresywna. Wyzywała policjantów, opluła ich, stanęła w drzwiach, po czym zamknęła je na klucz, by nie wypuścić nikogo z lokalu. Na miejsce wezwano kolejną załogę patrolową, która zatrzymała 24-latkę. Razem ze swoim partnerem, kobieta również w kajdankach została przewieziona do komisariatu. Do następnego dnia przebywała w policyjnym areszcie.

Dalej zajęli się nią dochodzeniowcy z Chodeckiej. Policjanci przedstawili jej zarzuty za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie interweniujących policjantów. Za te przestępstwa może jej grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Czeka ją teraz sprawa sądowa. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

kom. Paulina Onyszko

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.