niedziela, 22 maja 2022

Nietrzeźwa jazda udaremniona przez ITD

Stan trzeźwości blisko 830 kierowców busów, ciężarówek oraz autobusów skontrolowali w trakcie dwudniowych, porannych akcji inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Dwóch kierowców ciężarówek jechało na „podwójnym gazie”. Nietrzeźwi mężczyźni zostali przekazani do dalszych czynności policjantom z Mińska Mazowieckiego.

W poniedziałek i w środę (2 i 4 maja) rano, na autostradzie A2, ekspresowej „ósemce” oraz krajowej „dwójce”, „dziewiątce” i „dwunastce” funkcjonariusze z mazowieckiej ITD kontrolowali m.in. stan trzeźwości kierujących pojazdami dostawczymi, ciężarowymi i autobusami. W trakcie kilkugodzinnych akcji przebadali alkomatami 826 kierowców. Dwóch z nich jechało na „podwójnym gazie”.

Obaj nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani w poniedziałek, na krajowej „dwójce”, koło Kałuszyna. W pierwszym przypadku ciężarówkę należącą do polskiego przewoźnika prowadził obywatel Białorusi. Kierowca miał ponad 0,55 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Chwilę później, inspektorzy zatrzymali kolejną polską ciężarówkę, za kierownicą której siedział obywatel Polski. Mężczyzna miał ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowcy, którzy zdecydowali się prowadzić ciężarówki na „podwójnym gazie”, zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Jazda w takim stanie jest przestępstwem. Obaj kierujący odpowiedzą teraz za swój czyn przed sądem.


Zobacz również