Nietrzeźwa jazda udaremniona przez ITD

Stan trzeźwości blisko 830 kierowców busów, ciężarówek oraz autobusów skontrolowali w trakcie dwudniowych, porannych akcji inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Dwóch kierowców ciężarówek jechało na „podwójnym gazie”. Nietrzeźwi mężczyźni zostali przekazani do dalszych czynności policjantom z Mińska Mazowieckiego.

W poniedziałek i w środę (2 i 4 maja) rano, na autostradzie A2, ekspresowej „ósemce” oraz krajowej „dwójce”, „dziewiątce” i „dwunastce” funkcjonariusze z mazowieckiej ITD kontrolowali m.in. stan trzeźwości kierujących pojazdami dostawczymi, ciężarowymi i autobusami. W trakcie kilkugodzinnych akcji przebadali alkomatami 826 kierowców. Dwóch z nich jechało na „podwójnym gazie”.

Obaj nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani w poniedziałek, na krajowej „dwójce”, koło Kałuszyna. W pierwszym przypadku ciężarówkę należącą do polskiego przewoźnika prowadził obywatel Białorusi. Kierowca miał ponad 0,55 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Chwilę później, inspektorzy zatrzymali kolejną polską ciężarówkę, za kierownicą której siedział obywatel Polski. Mężczyzna miał ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowcy, którzy zdecydowali się prowadzić ciężarówki na „podwójnym gazie”, zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Jazda w takim stanie jest przestępstwem. Obaj kierujący odpowiedzą teraz za swój czyn przed sądem.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.