Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Sierpcu

13 maja 2022 roku Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbrygadier Jarosław Nowosielski wraz z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Panem Maciejem Wąsikiem wzięli udział w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka połączonych z obchodami 30-lecia istnienia PSP.

Wiceminister, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP i Komendant Powiatowy PSP w Sierpcu st. bryg. Marcin Strześniewski przed rozpoczęciem uroczystego apelu, wspólnie z obecnymi gośćmi, asystą honorową i pocztami sztandarowymi wzięli udział w Mszy Świętej odprawionej w intencji strażaków oraz ich rodzin w Kościele parafialnym p.w. św. Stanisława Kostki w Sierpcu. Po nabożeństwie nastąpił uroczysty przemarsz wszystkich zgromadzonych na plac przed Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, gdzie miała miejsce druga część obchodów – uroczysty apel.

Dzień strażaka to czas uhonorowania ciężkiej pracy strażaków, poprzez wręczenie odznaczeń, awansów w stopniu i stanowisku oraz wyróżnienia za trud codziennej pracy strażaków i osób zaangażowanych w sprawy pożarnictwa.

Podczas uroczystości Wiceszef MSWiA, Komendant Wojewódzki oraz Komendant Powiatowy PSP wręczyli strażakom z powiatu sierpeckiego Medale za Długoletnią Służbę, Odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Opracowanie: sekc. Katarzyna Urbanowska – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie
Zdjęcia: sekc. Katarzyna Urbanowska – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.